• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна направила до Гааги матеріали про Іловайську трагедію і бої за Донецький аеропорт

Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов підписав і направив до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду інформацію про військові злочини з боку РФ, зокрема, про Іловайську трагедію і бої за Донецький аеропорт

ОГП
ОГП
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Офісу генпрокурора, передає "ДС".

Україна зібрала факти про вбивства українських військових під час подій під Іловайськом 29 серпня 2014 року і при обороні Донецького аеропорту 19-21 січня 2015 року.

Іловайська трагедія відбувалася на тлі гуманітарних домовленостей, під час забезпечення в районі Іловайська "зеленого коридору" для виходу з оточення українських військовослужбовців, які склали зброю, повідомляє пресслужба ОГП. Тоді бойовики напали на військових, що призвело до загибелі 366 українських військових, 429 — отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 — потрапили в полон, 24 — пропали безвісти.

Під час оборони Донецького аеропорту бойовики запросили режим "тиші" для евакуації з поля бою тіл загиблих і поранених. Однак перемир'я було використано для прихованого мінування позицій ЗСУ і після — підриву. Тоді загинули 25 військовослужбовців, 22 — захоплені в полон, один полонений був убитий.

Нагадаємо, в березні 2021 года Офіс генпрокурора підготував інформаційне повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду про систематичні обстрілі цивільних об'єктів російськими силами на Луганщині.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua