• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Україна не змінить свою позицію щодо Азербайджану, — Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Україна продовжує підтримувати територіальну цілісність Азербайджану, і цей принцип є незмінним, стверджує міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

Про це Кулеба заявив сьогодні на брифінгу, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Одним із наріжних каменів української зовнішньої політики є підтримка територіальної цілісності держав. І ми послідовно підтримували територіальну цілісність Азербайджану, так само як Азербайджан підтримував нашу територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах, і цей принцип залишається для нас абсолютно незмінним", — заявив міністр.

За його словами, на Кавказі наразі головне — "не розпалювати додатково і без того дуже високі емоції", треба працювати на зниження напруги і припинення кровопролиття.

"Ви можете згадати, що МЗС України було одним із перших, хто висловив свою позицію щодо загострення. Продовжуємо відстежувати ці події, ведемо переговори з нашими партнерами, щоб мати скоординовану позицію. У мене була телефонна розмова з міністром закордонних справ Азербайджану. Наша позиція дуже чітка: війна — це завжди горе, жертви, руйнування, і ми щиро шкодуємо з приводу того, що нині це відбувається на Кавказі", — пояснив Дмитро Кулеба.

Як писала "ДС", 27 вересня після початку масштабних боїв в зоні карабаського конфлікту військовий стан і загальна мобілізація були оголошені в Нагірному Карабасі та Вірменії. В Азербайджані, який назвав наступальну операцію по всій лінії фронту відповідною реакцією на обстріли своїх позицій, військовий стан і комендантську годину запровадили з 28 вересня.

Президент Нагірного Карабаху Араік Арутюнян визнав втрату деяких позицій в напрямку Талиша і на півдні невизнаної республіки. На тлі загострення конфлікту премʼєр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про необхідність обговорити питання визнання незалежності Нагірного Карабаху.

    Реклама на dsnews.ua