• USD 26.2
  • EUR 30.5
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна не може гарантувати безпеку польотів літаків: "Украерорух" приховав кризу від Кубракова

Компанія не виконує план-графік льотних перевірок наземних засобів навігації, спостереження та світлосигнального обладнання України

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив директор авіакомпанії "Украерорух" Ігор Куликовський.

Він повідомив, що сьогодні в німецькому місті Брауншвейг вимушено перебувають два українських літаки. Літак Beechcraft B300 UR-CWA – з 19 травня 2021 року, літак Beechcraft B300 UR-CWB – з 13 вересня 2021 року. 

Перший літак було арештовано через несплату коштів за виконання технічних робіт. 

"Всі роботи, які були замовлені нашою стороною, на літаку були виконані своєчасно (протягом місяця з початку робіт)", — каже Куликовський.

Більше того, 6 липня закінчився строк дії Сертифікату перегляду льотної придатності літака Beechcraft B300 UR-CWA. 

"Сама процедура оформлення Сертифікату перегляду льотної придатності в умовах знаходження літака поза межами України значно ускладнюється і потребує багато часу та великих додаткових коштів", — додає він.

Другий літак також знаходиться в Німеччині, з метою виконання на ньому необхідних технічних робіт. Термін виконання робіт від 3-х до 4-х тижнів. При не сплаті й за ці роботи літак також буде знаходитись під арештом в AERODATA на невизначений термін. 

"Несвоєчасна сплата за виконані технічні роботи на літаках В-300 веде до невиконання плану-графіку льотних перевірок і може призвести до зупинки ключових аеропортів України, це нанесе велику шкоду нашим партнерам та втрату іміджу не тільки ДП "Украерорух", але й іміджу України в цілому", — коментує Куликовський.

Куликовський доводив до відома Ярмака інформацію про кризову ситуацію з безпекою польотів. Двічі скеровував відповідні листи. Однак, керівник ДП не реагував, і приховав вказану інформацію від профільного міністерства. 

"Літаки застрягли з вини "Украероруху". Туди прийшла команда, далеко не професіоналів, які не мають ніякого відношення до авіації. Якби ви знали, що вони зробили з авіакомпанією "Украерорух". У нас немає ані техніків, ані інженерів. Чотири льотчика залишилося на чотири літака", — заявив Куликовський.

Він також розповів, що саме з вини ДП та Ярмака аеропорту "Жуляни" вже заборонено саджати літаки за складних погодних умов.

"Є таке поняття, як посадковий курс 79 градусів. Ми отримали зниження по цій категорії. Простіше кажучи, нам заборонили саджати літаки на злітно-посадкову смугу за складних погодних умов. Причина – ми не облітали систему посадки. Ця процедура раз на півроку є обов'язковою для всіх систем, скрізь і в усьому світі", — пояснив він.

Нагадаємо, на початку серпня ДП "Украерорух" через мільярдні збитки було присвоєно перший ранг фіскального ризику. Крім того, Рахункова палата констатувала нецільове використання коштів ЄБРР керівництвом ДП у сумі 25 млн євро.

    Реклама на dsnews.ua