• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Україна не зможе звільнити Крим військовим шляхом, — Резніков

Звільнити Крим від російської окупації можна лише політико-дипломатичним шляхом

Олексій Резніков
Олексій Резніков
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепремʼєр-міністр Олексій Резніков в інтервʼю Liga.net, передає "ДС".

"Я вважаю, що ми не зможемо звільнити Крим військовим шляхом. Сучасна стратегія — політико-дипломатичний шлях. До неї відноситься і потужний юридичний фронт усього цивілізованого світу проти Росії. Окупація Криму і частини Донбасу, збитий рейс МН-17, блокування судноплавства в Азовському і Чорноморському регіонах. Від дій Росії на морі страждають уже й інші країни. Включно і країни НАТО", — зазначив він.

Ймовірні терміни деокупації віцепремʼєр поки не називає.

"Я як юрист не люблю припущення. Світ дуже швидко змінюється. А з ним – і перспективи Росії як країни-бензоколонки. Думати, що Росія і далі буде триматися на нафті й газі – це помилка. Європа каже: до 2030 року ми відмовимося від бензинових двигунів", — розмірковує Резніков.

Водночас, вважає він, Крим можуть звільнити "досить швидко".

"Я впевнений, що ми побачимо деокупацію досить швидко. До того ж, вона пройде за згодою керівництва Росії. Це точно. У них просто іншого варіанту не буде. Керівництво Росії ще буде покладати квіти до монументів жертв російської агресії. І це не жарт", — заявив Олексій Резніков.

Як писала "ДС", заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане заявив, що Альянс ніколи не визнає законною анексію Криму і наполягатиме, щоб Росія повернула Україні контроль над півостровом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua