• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна звернеться до Гааги через переслідування кримських журналістів

Реклама на dsnews.ua
Прокуратура АРК спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини готує повідомлення в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду, в якому будуть відображені факти переслідування журналістів на території окупованого РФ Криму

Про це йдеться в повідомленні прокуратури АР Крим, передає "ДС".

Відзначається, що в кримінальних процесах прокуратури автономії містяться численні факти переслідування журналістів та їх сімей, проведення незаконних обшуків, затримань, звинувачень у екстремістської діяльності, притягнення до кримінальної відповідальності, блокування альтернативних джерел інформації.

"Понад 20 осіб з числа журналістів, блогерів, працівників українських та іноземних ЗМІ зазнали серйозних порушень своїх прав. Така негативна тенденція продовжується на півострові досі, діяльність ЗМІ постійно перебуває в полі зору окупаційних "правоохоронних органів", - підкреслив прокурор АР Крим Ігор Поночовный.

За даними громадської організації КрымЅОЅ, російські власті почали переслідувати ЗМІ в Криму з перших місяців окупації півострова. Непідконтрольних РФ журналістів, у тому числі й іноземних, не допускали до місць подій, затримували, били, погрожували і забирали апаратуру. До березня 2014 року було повністю відключено мовлення українських каналів в Криму, їх замінили на російські. У квітні того ж року - відключили більшість українських радіостанцій. До червня 2014 року українські канали відключили з кабельних мереж. 1 квітня 2015 року окупанти припинили мовлення на півострові першого кримськотатарського телеканалу ATR, який був змушений перебратися на материкову частину України.

Як повідомляла "ДС", Чорноморський флот Росії проводить в окупованому Криму навчання з використанням танків.

    Реклама на dsnews.ua