• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна схвалила COVID-вакцину з Китаю

Україна схвалила використання вакцини від коронавірусної інфекції "Sinovac", виробленої в Китаї

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров'я України, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Компанія "Лекхім" подала документи на реєстрацію в лютому 2021 року. Було укладено контракт на поставку 5 млн доз COVID-вакцини в Україну, в тому числі 1,9 млн доз за схемою держзакупівель.

Нагадаємо, 30 грудня 2020 року Міністерство охорони здоровʼя уклало контракт на поставку в максимально стислі терміни 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Україна мала отримати першу партію вакцини протягом 30 днів після її реєстрації.

Спочатку міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявляв, що на виборі групи фармацевтичних компаній "Лекхім" постачальником вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech наполягала китайська компанія. Однак згодом журналістам вдалося з'ясувати, що працювати через групу компаній "Лекхім" китайського виробника попросив український уряд.

Детективи НАБУ почали розслідування можливих зловживань при закупівлі вакцини від коронавірусу компанії Sinovac Biotech за $17,85 за дозу за допомогою фірми-посередника.

Нещодавно компанія "Лекхім" оголосила, що вакцину Sinovac привезуть в Україну до 15 березня. Однак в державному підприємстві "Медичні закупівлі України" заявили, що не мають такої інформації.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua