• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Україна відзначає Міжнародний день волонтера

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 5 грудня, у всьому світі, в тому числі і в Україні, відзначають Міжнародний день волонтера - International Volunteer Day.

У перекладі з англійської мови волонтер означає добровільний помічник, передає "ДС".

Свято було засновано у 1985 році за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН.

Офіційна його назва - Міжнародний день добровольців в ім'я економічного і соціального розвитку, пишуть "Факти".

Вважається, що волонтерський рух бере початок у 20-х роках XX століття. Після Першої світової війни, у Франції, в Страсбурзі, в першому волонтерському проекті брала участь німецька і французька молодь, яка відновлювала зруйновані війною ферми в районі місць найбільш запеклих боїв між німецькими і французькими військами. Потім подібні акції пройшли в Індії. Далі рух поширився по світу.

В Україні волонтерський рух розпочався в 90-х роках минулого століття, а офіційно його визнали 10 грудня 2003 року.

Цим роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 рік. Саме Революція гідності, а потім і російсько-українська війна на Донбасі дали поштовх розвитку волонтерства в нашій країні.

Свої вітання українським волонтерам направив командувач операції Об'єднаних сил Володимир Кравченко.

"Бути волонтером - важлива і відповідальна місія. Хоча б раз побувавши в ролі волонтера, в подальшому, дуже важко відмовитися від цього заняття. Воно стає способом життя.

Саме Ваша активна громадянська позиція, небайдужість і невтомна праця додає віри в те, що у нашого народу є майбутнє. В небезпечні часи ви, разом з військовими, врятували Україну від повномасштабного вторгнення російських військ. І сьогодні продовжуєте надавати допомогу бійцям на передовій, пораненим воїнам, тяжкохворим, знедоленим і біженцям з тимчасово окупованих територій", - сказав Кравченко, чиї слова цитує прес-центр ООС.

    Реклама на dsnews.ua