• USD 28
  • EUR 32
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна відправить в Сараєво експертів для дослідження ікони, подарованої главі МЗС РФ

Реклама на dsnews.ua

Україна направить до столиці Боснії і Герцеговини Сараєво експертів для дослідження походження ікони, яку глава президії Мілорад Додік подарував міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову

Про це йдеться в повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

Відповідні домовленості досягнуті під час зустрічі посла України в Хорватії та Боснії і Герцеговині Василя Кирилича з міністром закордонних справ БіГ Бісерою Туркович. Кирилич ще має зустрітися з головним прокурором країни Горданою Тадич.

Нагадаємо, ікона, викрадена в Луганську і незаконно подарована Мілорадом Додіком главі МЗС РФ Сергію Лаврову, оцінюється в 12,5 млн євро і зберігалася в банку Banke Srpske, який збанкрутував.

У Росії заявили, що повернуть ікону для зʼясування її походження по лінії Інтерполу після того, як посольство України заявило про українське походження реліквії.

Додік сказав, що поверне скандальну ікону Україні, якщо Київ зможе довести, що шукав її раніше. Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко у відповідь заявив, що Україна не приймає мову ультиматумів в питанні повернення раніше подарованої главі МЗС РФ Сергію Лаврову ікони з Боснії та Герцеговини.

    Реклама на dsnews.ua