• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Україна переймає досвід Ізраїлю щодо оповіщення про НС

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) ухвалила рішення про створення в Україні системи оповіщення громадян про надзвичайні ситуації (НС). На реалізацію проєкту планується витратити близько 500 млн гривень

Михайло Федоров
Михайло Федоров
Реклама на dsnews.ua

Про це на брифінгу повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, передає "ДС".

За його словами, система оповіщення про НС буде створена на основі державного мультиплексу, який буде не тільки транслювати до 12 безкоштовних цифрових каналів, а й сповіщати громадян про надзвичайні ситуації.

"У рамках створення цього мультиплексу є формування системи повідомлень про надзвичайні ситуації. Ми бачимо, що відбувається в Ізраїлі, і бачимо, що система оповіщення повинна працювати в державі", — сказав міністр.

Він зазначив, що проєкт планується реалізувати на кредитні кошти, які виділять державні банки на 5-7 років. За попередніми оцінками для створення мультиплексу буде потрібно 490 млн гривень. Погашатися кредити будуть за рахунок доходів Державного Концерну радіомовлення, радіозвʼязку та телебачення.

Нагадаємо, після сьогоднішнього засідання РНБО президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження санкцій проти 111 іноземних громадян, яких вважають кримінальними авторитетами. Також санкції були запроваджені проти 557 так званих "злодіїв у законі".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua