• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Україна поки не збирається переносити посольство в Єрусалим, — Зеленський

Реклама на dsnews.ua

Президент України Володимир Зеленський поки не розглядає перенесення посольства в Ізраїлі в Єрусалим, однак не виключає відкриття торгового офісу в цьому місті

Про це український лідер заявив в інтерв'ю The Jerusalem Post, передає "ДС".

"Переїзд посольства в даний час не входить в наш порядок денний, але можливість відкриття торгового офісу в Єрусалимі може бути вивчена", — зазначив Зеленський.

Нагадаємо, в грудні 2017 року США визнали Єрусалим столицею Ізраїлю, після чого відкрили посольство в цьому місті. Прикладу Вашингтона послідували декілька країн.

Однією з останніх на сьогодні країн, які вирішили перенести свої посольства в Єрусалим, стала Сербія. Також відомо, що Румунія планує перенести своє дипломатичне представництво.

Відзначимо, на сьогодні Єрусалим вважають своєю столицею як Ізраїль, так і Палестинська автономія. Причому вони не визнають такого права за іншою стороною. Ізраїльський прем'єр Біньямін Нетаньяху, зокрема, оголосив Єрусалим неподільною столицею Ізраїлю. Палестинська автономія вважає, що Східний Єрусалим повинен бути столицею Палестини, а Західний Єрусалим — столицею Ізраїлю.

У врегулюванні палестино-ізраїльського конфлікту беруть активну участь США. Вони пропонують, щоб майбутньою столицею палестинської держави стало передмістя Єрусалиму — Абу Дис.

    Реклама на dsnews.ua