• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Україна вимагатиме від Росії виплати репарацій

Стратегія зовнішньополітичної діяльності України передбачає, що перегляд відносин з Росією можливий після припинення збройної агресії та виплати репарацій. Тільки тоді Київ готовий перейти до політики мирного співіснування

Кабмін
Кабмін
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у стратегії, яка була прийнята на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів, передає "ДС".

У документі закріплено, що Україна у своїй зовнішній політиці на російському напрямку буде домагатися припинення збройного конфлікту і повернення тимчасово окупованих територій. При цьому передбачається, що це відбудеться не скоро, і до цього Київ прагнутиме скоротити залежність від торгівлі з Москвою.

"Очевидними умовами перегляду відносин з Російською Федерацією і переходу від конфронтації до "мирного співіснування" повинні бути припинення РФ агресії проти України і повернення тимчасово окупованих територій, здійснення компенсації та інших форм репарації за шкоду, заподіяну України внаслідок тимчасової окупації територій, відмова Російської Федерації від практики втручання у внутрішні справи України ", — йдеться в документі.

Нагадаємо, в 2020 році лідер правлячої польської партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський стверджував, що Росія повинна виплатити компенсацію за шкоду, завдану Польщі під час Другої світової війни.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua