• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Україна визнала спонсором війни одного з найбільших виробників будматеріалів у світі

Україна визнала спонсором війни німецьку корпорацію Knauf, одного з найбільших виробників будматеріалів у світі.

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції, передає "ДС".

У відомстві пояснили, що Knauf присутня на російському ринку з 1993 року і за цей час вклала у нього понад 1,65 млрд. У компанії в Росії десять дочірніх підприємств, 20 заводів (один із них – у спеціальній економічній зоні Алабуга, де Росія також виробляє дрони Shahed-136) та майже 30 ресурсних центрів, близько 4000 працівників. На сьогодні це найбільший німецький інвестор у будівельній галузі Росії.

Співвласник компанії Ніколаус Вільгельм Кнауф протягом 23 років (з лютого 1999-го до березня 2022 року) мав статус почесного консула Росії у Нюрнберзі.

Після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну компанія вирішила залишитися в Росії, заявивши про відповідальність за працівників. Частина цих працівників були мобілізовані кремлівським режимом та їхали до військкоматів у фірмовому мікроавтобусі компанії, вказує НАЗК.

У 2022 році Knauf заплатила до бюджету Росії близько $117 млн.

Knauf – четвертий німецький спонсор війни після торговельної компанії Metro AG та верстатних заводів Spinner GmbH і DMG MORI.

Як писала "ДС", 9 листопада Національне агентство з питань запобігання корупції визнало спонсором війни виноробну групу Bolero, яка належить Вахтангу Карічашвіліз.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua