• USD 27.8
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна закликала Іран повернути "чорні ящики" збитого літака "МАУ"

Реклама на dsnews.ua
Україна закликала Іран надати бортові самописці літака "Міжнародних авіаліній України", який був збитий іранськими військовими в небі над Тегераном у січні

Про це повідомив посол України в Канаді Андрій Шевченко у своєму Facebook за підсумками засідання Міжнародної організації цивільної авіації (ІКАО), передає "ДС".

"Затягування Іраном передачі "чорних ящиків" - це неповага до сім'ям загиблих і до самої Міжнародної організації цивільної авіації. Для ефективності ІКАО важливі правила і важливо довіру. Блокування розслідування позбавляє нас і того, і іншого... Ми закликаємо Тегеран виконати свої обіцянки, а ІКАО - застосувати всі інструменти впливу, щоб розслідування було швидким та якісним", - написав він.

За словами Шевченка, президент Ради ІКАО Сальваторе Шакитано повідомив, що Іран заслухають до завершення цієї сесії Організації.

Як повідомляла "ДС", в Ірані заявили, що розслідування іранською стороною катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" майже завершено. Крім того, за даними влади, в рамках розслідування справи було затримано 6 осіб.

Нагадаємо, літак регулярного рейсу PS 752 Тегеран - Київ авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ) розбився в Ірані вранці 8 січня. В літаку було 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, всі 176 осіб загинули.

Серед загиблих були громадяни 7 країн: з Ірану 82; з Канади 63; зі Швеції 10; з Афганістану 4; з ФРН 3, з Великобританії 3, з України 11 громадян (2 пасажири і 9 членів екіпажу).

Через три дні Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак авіакомпанії МАУ.

Влада Канади, України, Афганістану, Великобританії та Швеції наполягають на передачі Іраном чорних ящиків збитого літака "Міжнародних авіаліній України" у Франції.

Пізніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Київ наполягає на доставці "чорних скриньок" в Україну.

    Реклама на dsnews.ua