• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Україна намагається випросити вакцину Pfizer: Ляшко повідомив деталі переговорів

Реклама на dsnews.ua

Україна в лютому отримає вакцину від COVID-19, і це може бути Pfizer

Про це сказав в інтерв'ю LB.ua головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "ДС".

За його словами, вже в лютому в рамках ініціативи COVAX Україна може отримати мРНК-вакцину від коронавірусу, яка вимагає зберігання від -20 до -80 градусів.

Ляшко повідомив, що 6 січня Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава може прийняти вакцину, оскільки COVAX готовий уже найближчим часом доставити нам 100 тис. доз, яких вистачить для 50 тисяч осіб. 8 січня Україна відправила підтвердження готовності прийняти таку вакцину. Препаратом може бути розробка німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech.

"Або Moderna, ще точно невідомо. Але швидше за все Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, яка отримала такий дозвіл, це Pfizer", — сказав Ляшко.

Заступник глави МОЗ зазначив, що в рамках COVAX будуть надходити й інші продукти. Раніше заявлялося, що ця ініціатива дозволить поставку в Україну препарату AstraZeneca, дослідження якого показали нижчу ефективність, аніж Pfizer (в середньому 70%, але в залежності від дози може становити 62 і 90 відсотків).

"У лютому з'явиться вакцина і почнеться перший етап вакцинації. Буде створено 375 мобільних бригад, які будуть проводити щеплення. Вже 15 січня у нас буде поіменний список. Зараз працюємо з Національною службою здоров'я України та з Мінфіном, щоб оплачувати кожен укол. Знаємо попередній тариф, знаємо, як в електронній системі охорони здоров'я буде враховуватися кожен вакцинований, яка після цього буде оплата, яка додаткова мотивація для бригади", — запевнив Ляшко.

Відзначається, що офіційної заявки на реєстрацію мРНК-вакцини в Україні ще немає. Але з усіма виробниками ведуться переговори про реєстрацію.

Як повідомляла "ДС", Африка отримала попередні 270 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу від різних виробників. Вони були доставлені Африканським союзом (АС) для поширення по всьому континенту.

    Реклама на dsnews.ua