• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна з європартнерами зірвала спробу РФ легітимізувати представників ОРДЛО, — Кулеба

Реклама на dsnews.ua

Україна разом з партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників окремих районів Донбасу, використавши для цього формат Арріa Ради безпеки ООН

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Засідання будуть бойкотувати не тільки Україна, а й США, Сполучене Королівство, Франція, ФРН, Естонія та Бельгія. Тобто все, крім РФ, країни-учасниці ОБСЄ, що входять сьогодні в Радбез. Це важливий сигнал, адже ОБСЄ бере участь у переговорному процесі в рамках ТКГ", — сказав він.

Також Кулеба підкреслив, що завдяки принциповій позиції українських партнерів в РБ ООН, російську PR-акцію навіть не транслюватимуть на офіційних ресурсах ООН.

"Це чітка відповідь на спроби РФ маніпулювати міжнародними майданчиками і форматами для поширення своєї пропаганди", — зазначив міністр.

При цьому Кулеба висловив подяку партнерам, зокрема Німеччини та Франції як учасникам Нормандського формату, "за міцну солідарну позицію в підтримку України".

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомили, що представники невизнаних "Л/ДНР" виступлять на засіданні Радбезу ООН 2 грудня, використавши формат Арріa.

Довідка: "засідання за формулою Арріан" носять характер вельми неформальних конфіденційних зустрічей, які дозволяють членам РБ проводити в приватному порядку відвертий обмін думками з використанням гнучких процедурних рамок і за участю осіб, яких на думку члена або членів Ради, що пропонують провести зустріч (і виступаючих також в якості посередників або організаторів), було б корисно заслухати і/або яким вони хотіли б що то повідомити. Цей процес названий на честь посла Венесуели Дієго Арріан, який почав застосовувати цю практику в 1992 році в якості представника Венесуели в Раді (в 1992-1993 роках).

    Реклама на dsnews.ua