• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Україна вимагає негайного звільнення українського політв'язня Приходька

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити незаконно засудженого українця Олега Приходька і висловлює рішучий протест у зв'язку з безпідставним політично мотивованим рішенням суду в російському Ростові

Олег Приходько
Олег Приходько
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби міністерства, передає "ДС".

Відомство зазначає, що громадянина України засудили за сфабрикованими звинуваченнями в "підготовці терористичного акту, виготовленні і незаконному зберіганні вибухових речовин".

"Російські окупанти в Криму системно продовжують репресивну політику щодо громадян України. Справа проти Олега Приходька має всі ознаки політично вмотивованої. Адвокат Олега неодноразово звертав увагу т.зв. "суду" на численні процедурні порушення під час досудового слідства, а також на повне несприйняття "суддями" наданих захистом обґрунтованих свідчень про непричетність українця до інкримінованих діянь. Сьогоднішній вирок — це черговий вияв системної політики залякування усіх, хто виступає проти окупації Криму", — зазначила перша заступниця міністра Еміне Джапарова.

В МЗС вимагають від Росії скасувати неправомірне рішення суду і негайно звільнити Олега Приходька, а також усіх незаконно утримуваних нею громадян України.

Київ закликав міжнародне співтовариство категорично засудити застосування РФ практики судових переслідувань інакомислення з використанням незаконних силових методів та антитерористичного законодавства, вимагати припинення Росією порушення норм міжнародного права на тимчасово окупованих нею територіях України, продовжити активну діяльність на захист прав та свобод мешканців Автономної Республіки Крим та міста Севастополь з використанням як національних, так і міжнародних механізмів, та посилити тиск на РФ, зокрема санкційний.

Олег Приходько був незаконно затриманий 10 жовтня 2019 року на території тимчасово окупованого Криму силовими структурами російської окупаційної адміністрації та, у порушення норм міжнародного права, незаконно переміщений на територію Російської Федерації до м. Ростов-на-Дону.

Суд виніс рішення позбавити свободи Олега Приходька на 5 років із відбуванням першого року покарання у в’язниці, умови тримання в якій, як зазначають в МЗС, є найтяжчими в російській пенітенціарній системі.

Нагадаємо, Олег Приходько був затриманий 10 жовтня 2019 року на кримському півострові. Його підозрюють у підготовці теракту в Криму. У його гаражі правоохоронці виявили вибухівку. У "суді" він заявив, що йому підкинули вибухівку співробітники ФСБ.

Ростовський Південний окружний військовий суд почав розгляд справи по суті українського активіста Олега Приходька у червні 2020 року. 3 березня суд виніс вирок Приходьку — його засудили до пʼяти років колонії суворого режиму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua