• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Україна "Мінську" нагадала бойовикам про умови виборів і радіоактивні відходи

Реклама на dsnews.ua
Україна під час засідання Тристоронньої контактної групи, яке пройшло у форматі відеоконференції, піднімала питання зберігання радіоактивних відходів на території ОРДЛО, постачання води, роботи КПВВ і припинення вогню

Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента, передає "ДС".

"Під час дискусії українська сторона ТКГ підкреслила важливість встановлення стійкого і всеосяжного режиму припинення вогню. В рамках робочої групи з питань безпеки обговорювався ряд пропозицій, внесених українською стороною. Вони, серед іншого, стосувалися протимінної діяльності і забезпечення безпеки для мирного населення, нових точок розведення сил і засобів, забезпечення стійкого припинення вогню", - йдеться в повідомленні.

Україна також заявила про необхідність забезпечення доступу на окуповану територію спостерігачів ОБСЄ, адже тільки в період з 1 до 23 червня 2020 зафіксовано 39 випадків недопуску бойовиками в ОРДЛО представників СММ. Україна заявила про готовність необхідні гарантії безпеки та всебічне сприяння СММ ОБСЄ.

Завдяки зусиллям української делегації після двотижневої перерви була відновлена робота українського оператора мобільного зв'язку в ОРДЛО. Також делегація поставила питання забезпечення водопостачання в зоні конфлікту.

"Українська сторона ініціювала обговорення підходів до вирішення екологічних проблем в ОРДЛО України. Зокрема, поставила питання безпечного зберігання радіоактивних матеріалів, що знаходяться в ОРДЛО України, і можливості формування групи експертів під егідою МАГАТЕ для моніторингу ситуації", - сказано в повідомленні.

Делегація України надала календарний план підготовки та проведення місцевих виборів у встановлений законодавством термін. Представники України в черговий раз заявили, що проведення виборів можливо лише за умови всеосяжної деескалації, виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння бойовиків і відновлення Україною контролю над кордоном.

В рамках гуманітарної групи обговорювалися питання погодження списків для взаємного звільнення утримуваних осіб. Українська сторона продовжує наполягати на звільненні за принципом "всіх на всіх".

Делегація України знову підкреслила готовність відкрити два нових КПВВ у Луганській області з гуманітарних міркувань

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи заплановано на 8 липня.

    Реклама на dsnews.ua