• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна в "Мінську" розповіла про відкриття двох КПВВ та новий план розмінування

Реклама на dsnews.ua

Українська сторона в Тристоронній контактній групі під час засідання піднімала питання безпеки в Луганській області, де палають лісові пожежі, а також розмінування та відкриття двох КПВВ на лінії розмежування

Зустріч ТКГ відбулася у форматі відеоконференції. Про це йдеться в повідомленні прес-служби президента, передає "ДС".

"Українська сторона в ТКГ наполягла на негайному встановленні стійкого і всеосяжного режиму припинення вогню, зокрема, враховуючи ситуацію, яка склалася в результаті пожеж на Луганщині. Це звернення було повністю підтримане координатором ТКГ - представником ОБСЄ", - сказано в повідомленні.

При обговоренні питань безпеки було звернено увагу на вирішення проблеми недопуску спостерігачів СММ ОБСЄ на тимчасово окуповані території України. При цьому доступ СММ на підконтрольні території України забезпечується у повному обсязі. Спеціальний представник голови ОБСЄ посол Хайді Грау зазначила, що на території України повинні бути однакові підходи до забезпечення доступу спостерігачів Місії.

При цьому ОБСЄ визнала значний прогрес у питанні розробки оновленого плану розмінування. Було попередньо погоджено 13 ділянок для проведення робіт з розмінування з можливістю подальшої обробки наступних семи ділянок. Для подальшої активізації роботи Україна ініціювала проведення 14 липня додаткового засідання робочої підгрупи ТКГ.

Для вирішення гуманітарних питань українська делегація підкреслила необхідність та готовність забезпечити пропуск громадян через всі КПВВ, однак питання залишається невирішеним через неконструктивну позицію окупантів. Підтримку знайшла позиція України щодо можливості відкриття двох нових КПВВ в Луганській області протягом чотирьох місяців.

Україна також вкотре підтвердила готовність до швидкого взаємного звільнення утримуваних осіб у форматі "всіх на всіх" і зазначила, що очікує письмові підтвердження від іншої сторони.

Також під час засідання ТКГ було вкотре порушено питання екологічної безпеки.

Як повідомляла "ДС", спецпредставник Росії в Контактній групі Борис Гризлов звинуватив українську сторони у блокуванні домовленостей щодо обміну утримуваними особами.

    Реклама на dsnews.ua