• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

"Україна заперечувала": Кравчук сказав, скільки Києву довелося вкласти в Крим

Українська РСР була проти включення до її складу Криму, оскільки це була дуже витратна територія. У розвиток півострова було вкладено понад $ 105 млрд

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив перший президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю YouTube-каналу "Ходять чутки", передає "ДС".

Кравчук пояснив, що все почалося після візиту першого секретаря ЦК КПРС Микити Хрущова до Криму. Він там зустрівся з людьми, які були переселені з російських регіонів. За словами Кравчука, ці люди "плакали" і скаржилися на важкі умови життя на півострові і неможливість вести господарство.

Після Хрущов вирішив ініціювати передачу Криму зі складу РРФСР до складу УРСР. Тодішнє українське керівництво, за словами Кравчука, заперечувало, так як усвідомлювало майбутні труднощі. У 1954 році рішеннями Верховних рад РРФСР і УРСР Крим був переданий Україні.

"Ніяких подарунків не було, Україна навіть заперечувала. Тому що знала, які тяжкі часи її чекають. Це ж не просто взяли якусь багату територію, треба було облаштовувати, проводити канал", — підкреслив Кравчук.

За його словами, на облаштування інфраструктури Криму, включаючи будівництво Північно-Кримського каналу, було витрачено понад $ 105 млрд. Крім того, УРСР щорічно затверджувала плани по постачанню туди продуктів в туристичний сезон.

"Це ж не просто Україна отримала багатий подарунок, який приносив колосальні доходи. Навпаки — це була витратна територія. І Україна справлялася з цими завданнями", — додав Кравчук.

Нагадаємо, окупація Криму Росією почалася 20 лютого 2014 року. У березні був проведений незаконний "референдум", на якому жителі півострова "проголосували" за незалежність. "Голосування" проходило в присутності російських військових на "виборчих дільницях". 18 березня "влада" Криму і керівництво Росії підписали "Договір" про входження "Республіки Крим" до складу РФ. Україна і міжнародне співтовариство вважають Крим окупованою територією України.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua