• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Українські нардепи звернулися до влади Грузії з проханням відпустити Саакашвілі (ДОКУМЕНТ)

Народні депутати України направили президенту Грузії Саломі Зурабішвілі та прем'єр-міністру країни Іраклію Гарібашвілі звернення щодо утримання у колонії третього президента Грузії, голови Виконкому реформ України Михайла Саакашвілі

Михайло Саакашвілі
Михайло Саакашвілі
Реклама на dsnews.ua

Звернення "ГОРДОН" надали його ініціатори, передає "ДС".

У зверненні парламентарі звертають увагу, що Україну та Грузію об'єднують "традиційно дружні відносини та перевірене часом стратегічне партнерство", вони дякують Грузії за участь Гарібашвілі у саміті "Кримської платформи" та підтримку ініціатив України на міжнародних майданчиках.

"Наші два народи знають найвищу ціну свободи і без вагань готові її захищати та відстоювати за рахунок свого життя. В основі нашої життєдіяльності міцно вкорінені принципи поваги до фундаментальних прав людини. Розуміючи це, ми глибоко стурбовані ситуацією навколо арешту та ув'язнення громадянина України Михайла Саакашвілі", – заявили нардепи.

Вони наголосили, що захист прав експрезидента Грузії є правом та зобов'язанням України, громадянином якої той є з 2015 року.

"Ми стурбовані погіршенням стану здоров'я Михайла Саакашвілі. Після тривалого голодування його життя дійсно опинилося під загрозою. Необхідна термінова госпіталізація Михайла Саакашвілі до цивільної приватної лікарні вищого класу. Враховуючи вищевикладене, а також керуючись необхідністю належного захисту законних прав та інтересів громадянина просимо вас: невідкладно забезпечити Михайлу Саакашвілі високий рівень медичної опіки, що гарантує збереження його життя та здоров'я; забезпечити Михайлу Саакашвілі безперешкодне отримання належного консульсько-правового та адвокатського захисту; якнайшвидше повернути Михайла Саакашвілі в Україну", – додали автори звернення.

Відповідно до супровідних матеріалів, вихідний документ зареєстрували 6 листопада.

Документ підписали 89 парламентаріїв, серед них – голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та його колеги по фракції Єлизавета Ясько, Єлізавета Богуцька, Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Олена Шуляк, Михайло Радуцький; голова фракції "Голос" Ярослав Железняк та низка нардепів від цієї партії, також у списку є представники "Батьківщини".

Як повідомляла "ДС", Саакашвілі був затриманий 1 жовтня у Тбілісі. Прем'єр-міністр країни Іраклій Гарібашвілі заявив, що експрезидент Грузії Саакашвілі повернувся на батьківщину, щоб учинити вбивство опозиціонерів та заворушення. Він зазначив, що Саакашвілі зможе повернутися до України лише після того, як проведе у в'язниці весь термін. При цьому президент України Володимир Зеленський сказав, що має намір домагатися повернення заарештованого в Грузії колишнього президента цієї країни Михайла Саакашвілі в Україну, оскільки має українське громадянство.

Саакашвілі у в'язниці оголосив голодування. За його словами, він голодуватиме до самої смерті. 8 листопада Саакашвілі вивезли з виправної колонії та доправили до тюремної лікарні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua