• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Український делегат запропонував модернізувати статут ООН

У нинішній редакції статут Організації Об'єднаних Націй (ООН) не зображує сьогоднішній світ ні де-факто, ні де-юре. З моменту підписання в 1945 році Статут ООН змінювався п'ять разів, останній — в 1973 році

Український делегат запропонував модернізувати статут ООН;
Український делегат запропонував модернізувати статут ООН; / 24 канал
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Він здивований, що процес внесення поправок зупинився 48 років тому — "незважаючи на те, що світ XXI століття не можна порівняти зі світом 1973 року".

"Карта світу кардинально змінилася, і такі штучні утворення, як Радянський Союз, пішли в минуле. Вони зникли з карти світу, але все ще присутні в статуті ООН", — заявив український дипломат.

Секретаріат ООН, розуміючи це, використовує у своїх матеріалах формулювання, відсутні в нинішньому тексті статуту, "оскільки держави-члени не домовилися про зміни".

Так, у статті 23 Статуту ООН зазначено, що постійними членами Радбезу є Китай, Франція, Радянський Союз, Великобританія і США (Тобто Росії в цьому переліку немає — ДС).

Кислиця каже, що реформа Радбезу ООН повинна передбачати відмову від права вето постійного члена з вирішення конфліктів, в яких він є стороною.

"Делегація України рішуче підтримує всі ініціативи, спрямовані на обмеження використання права вето", — підсумував Кислиця.

За його словами, такі обмеження повинні стосуватися розгляду в Радбезі випадків геноциду, злочинів проти людяності і військових злочинів, а також конфліктів і ситуацій, до яких залучений постійний член, оскільки він не може голосувати неупереджено через конфлікт інтересів.

Як писала "ДС", Країнам-учасницям кліматичного саміту ООН (COP26) у Глазго, серед яких Україна, слід продовжувати активні дії для захисту довкілля та боротьби зі зміною клімату.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua