• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Прибрати Степанова і дати вакцину бажаючим: Як владі повернути довіру суспільства

Через відсутність комунікації влади з громадянами з питання вакцинації Україна може потрапити в скрутне становище в період пандемії COVID-19. Тому Український інститут майбутнього (Ukrainian Institute for the Future) розробив детальний план, який покликаний допомогти державі відновити довіру населення до держави

Реклама на dsnews.ua

"Український інститут майбутнього вирішив допомогти владі, адже судячи з того, що ми бачимо, навіть якщо у нас і буде план вакцинації, громадяни не будуть робити щеплення через втраченої довіри до держави з цієї проблеми. Про це свідчать всі соціологічні дослідження, в тому числі й проведені UIF", — відзначили в Інституті.

В Інституті назвали непрофесійним і безглуздим завдання вакцинувати 100% населення, оскільки навіть в таких країнах як Ізраїль і США, де немає відчутних проблем з вакцинами, дуже складно досягти такої цифри. Головним же завданням в Україні фахівці вважають зробити так, щоб завдяки піар-інструментам в вакцинацію повірили хоча б 70% -75% населення.

Згідно з даними соціологічних досліджень, в тому числі і тих, які провів Український інститут майбутнього, в Україні є 10% дорослого населення (3 млн осіб), які без будь-яких додаткових вимог, які бажають вакцинуватися. Тому, вважають в UIF, потрібно змінити план вакцинації і вже зараз дати можливість зробити щеплення всім бажаючим.

"Це дасть 3 мільйони безкоштовних і позитивно заряджених агітаторів, які будуть готові розповідати про те, що вакцинація — це добре і ніяких негативних наслідків вона не має", — пояснили в Інституті.

При цьому ідею представників влади вводити репресивні методи проти тих, хто поки що не бажає вакцинуватися назвали абсурдною і навіть і злочинною, оскільки це лише зменшить кількість людей, які могли б зробити щеплення найближчим часом.

Головним завданням в UIF вважають повернення довіри до держави в питанні вакцинації, що можливо тільки через зміну принципово важливих підходів. У ситуації, коли держава не встигає в нинішньому році забезпечити 100% населення вакциною, єдиним виходом експерти вважають прозорість та чесність, оскільки без цього неможливо повернення довіри та рух вперед.

З цією метою державі пропонують здійснити пʼять основних кроків:

  • Змінити план вакцинації і вже дати можливість всім бажаючим зробити щеплення;
  • Показати реальний графік завезення вакцини і дати всім бажаючим вакцинуватися розуміння, коли вони отримають щеплення;
  • Змінити політику держави в питанні тестувань, оскільки зараз це одна з найбільш корумпованих схем. Держава повинна, як мінімум, забезпечити безкоштовними експрес-тестами бажаючих перевіритися;
  • У десятки разів збільшити кількість точок надання щеплень. Кожен повинен розуміти, де він може отримати вакцину;
  • Виплатити все заборгованості перед лікарями.

Необхідним кроком називають заміну в найкоротші терміни чинної команди МОЗ.

"Без перезавантаження цієї команди неможливо повернути довіру суспільства. Нові люди повинні заходити з чітким розподілом медіа-ролей, коли кожен відповідає за свою конкретну ділянку, а не за все в цілому. Якщо не буде створена така команда, у нас знову 2-3 людини відповідатимуть за все і ні за що. Бажання зберегти нинішню команду і вручну делегувати певні повноваження іншим відомствам до жодних позитивних змін не призведуть, що ми вже бачили на прикладі масок і балонів для кисню", — відзначили в Українському інституті майбутнього.

Проведення ж грамотної PR-компанії на думку експертів дозволить знизити градус напруги в суспільстві і розв'язуати питання не тільки вакцинації, а й довіри до держави в цілому.

"Якщо ж цього не зробити, то крім епідеміологічних загроз ми отримаємо і політичні загрози посилення турбулентності суспільства з одного боку і зростання тотальної недовіри до держави в цілому", — зробили висновок експерти Українського інституту майбутнього.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua