• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Український омбудсмен зустрінеться з головою ОБСЄ

Реклама на dsnews.ua

Уповноважений з прав людини Верховної Ради Людмила Денісова планує зустрітися з головою ОБСЄ Анн Лінде під час її перебування в Україні 18-19 січня

Про це Людмила Денісова повідомила у Facebook, передає "ДС".

Вона розповіла, що 12 січня зустрілася з Надзвичайним і повноважним послом Королівства Швеція в Україні Тобіасом Тибергом і обговорила активізацію співробітництва у сфері захисту прав людини, враховуючи головування Швеції в ОБСЄ у 2021 році.

Денісова повідомила Тибергу, що під час зустрічі 3 грудня 2020 року з так званим "уповноваженим з прав людини в ДНР" порушила питання про передачу 300 засуджених.

"Однак, поки що так звані "уповноважені з прав людини" ОРДЛО стверджують, що все, про що зазначалося, може бути реалізовано після певного прогресу у Мінському форматі. Але раніше, це були не взаємоповʼязані процеси, і тепер для розв’язання поставлених задач я намагаюся розділити їх", — каже Людмила Денісова.

Вона також повідомила, що наразі кількість незаконно утримуваних громадян на тимчасово окупованих територіях Донбасу збільшується. У порівнянні з серпнем 2020 року — на 19 (з 235 до 254). Ще 258 людей вважаються зниклими безвісти.

"Окремо порушили питання щодо звільнення 109 громадян України, які перебувають у незаконному ув’язнення на території РФ та тимчасово окупованого Криму, а також дотримання прав громадян, в тому числі кримських татар, які після тимчасової окупації залишилися проживати на півострові та зазнають утисків окупаційної влади", — додала обмудсмен.

Вона також домовилась з послом, що за можливості він посприяє в організації зустрічі з головою ОБСЄ, міністром закордонних справ Швеції Анн Лінде під час її перебування в Україні 18-19 січня.

Як писала "ДС", наприкінці грудня Людмила Денісова повідомляла, що в катівнях на окупованих територіях Донбасу залишається 251 громадянин України.

    Реклама на dsnews.ua