• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Український паспорт в оновленому рейтингу піднявся на три пункти

Реклама на dsnews.ua

У четвертому кварталі 2020 року Україна піднялася на 41-е місце в оновленому індексі привабливості паспортів Henley Passport Index. Українці можуть відвідати без віз більшу кількість країн, ніж, наприклад, громадяни Грузії, Росії та Туреччини

Про це йдеться в пресрелізі консалтингової компанії Henley & Partners, передає "ДС" з посиланням на "Страна.ua".

Так, за станом на сьогодні, громадяни України можуть відвідати без віз 129 країн, що дозволило українському паспорту розділити 41-е місце з Нікарагуа і Венесуелою. У минулому кварталі Україна займала 44-е місце. Примітно, що ще 10 років тому країна перебувала на 65-му рядку рейтингу.

Український паспорт в рейтингу привабливості зайняв 41 місце
Український паспорт в рейтингу привабливості зайняв 41 місце

Примітно, що український паспорт є найпривабливішим серед країн Східного партнерства. Так, наприклад, Молдова займає 46-е місце, а Грузія — 49-е. Також відстає від України і сусідня Росія — паспорт цієї держави зайняв 48-ий рядок рейтингу.

У той же час сусідні Польща, Литва і Словаччина зайняли 11-е місце. Їх громадяни можуть відвідати без візових обмежень 181 країну.

1-е місце вже традиційно займає Японія. Громадяни цієї країни можуть відвідати без віз 191 напрямок світу — на два більше, ніж рік тому. Сінгапур утримує 2-е місце з показником в 190 країн. Німеччина і Південна Корея посіла 3-є місце (189 напрямків).

Найменш привабливий паспорт у громадян Афганістану — вони можуть поїхати без віз тільки в 26 країн світу.

Як писала "ДС", Кабмін підготував законопроєкт, згідно з яким "Дію" можна буде використовувати для поїздок на літаку в межах України замість звичайних внутрішнього і закордонного паспортів.

    Реклама на dsnews.ua