• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Українського політв'язня катували в російській в'язниці і довели до обмороження

До українського політв'язня Івана Яцкіна, якого утримують зараз в московському СІЗО "Лефортово", застосовують тортури холодом, в результаті він отримав обмороження ніг

СІЗО "Лефортово"
СІЗО "Лефортово"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив адвокат українця Микола Полозов, інформує "ДС" з посиланням на Telegram-канал уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової.

25 лютого Денисова провела зустріч з Полозова.

"Він повідомив, що днями працівники згаданої установи тримали громадянина України близько години на морозі -14 градусів без сезонного одягу та взуття, через те, що керівництво установи його не видало нашому співгромадянину. Це завдало шкоди його здоров’ю. Адвокат припускає, що це може бути обмороження нижніх кінцівок, але точно можна буде сказати лише після обстеження лікарем. Слідчим і керівництвом проігнорована потреба в екстреному медичному обстеженні", — розповіла Денисова.

За словами адвоката, катували Яцкіна за те, що напередодні він надів футболку з українською символікою.

Денисова нагадала, що такі дії прирівнюються до тортур і нелюдського поводження та порушують статтю 17 Мінімальних стандартних правил поводження з увʼязненими, а також статті 2,3 Європейської конвенції з прав людини.

"Звертаюся до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяні Москалькової з вимогою терміново вжити відповідних заходів реагування по відновленню прав Івана Яцкіна терміново, в повному обсязі екстрену медичну допомогу", — заявила омбудсмен.

Про відповідні факти катування вона має намір проінформувати Верховного комісара ООН з прав людини та інших європейських колег.

Громадянин України Іван Яцкін був затриманий співробітниками ФСБ РФ в анексованому Криму в жовтні 2019 року. Росіяни звинувачують українця в "державній зраді".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua