• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Українського посла викликали в МЗС Вірменії після заяви про напруженість на кордоні з Азербайджаном

Реклама на dsnews.ua

Посла України Івана Кулебу запросили у Міністерство закордонних справ Вірменії

Це було зроблено після заяви українського МЗС про ситуацію на кордоні Вірменії з Азербайджаном, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу МЗС Вірменії.

"Заступник міністра закордонних справ Шаварш Кочарян представив посла оцінку МЗС Республіки Вірменія у зв'язку з заявою МЗС України про напруженість на вірмено-азербайджанському кордоні", — йдеться в заяві вірменського МЗС.

Заступник міністра закордонних справ Вірменії також повідомив Кулебе "про порушення режиму припинення вогню, обстріл цивільної інфраструктури та постійних нападах на цивільних осіб з боку азербайджанських збройних сил в північно-східному напрямку вірмено-азербайджанської кордону, а також про ситуації, що склалася в результаті результат агресивних дій Азербайджану".

Як відомо, 13 липня МЗС України закликав сторони конфлікту докласти максимальні зусилля для деескалації ситуації і продовження пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту.

"Українська сторона виступає за політичне врегулювання ситуації на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах", — говорилося в заяві.

Як повідомляла "ДС", на кордоні між Вірменією та Азербайджаном в Товузском районі 12 липня відбулися зіткнення, в результаті чого були жертви з обох боків.

Вірменія заявила, що військові Азербайджану зробили спробу порушення державного кордону на автомобілі УАЗ, а потім намагалися захопити вірменський опорний пункт.

Азербайджан звинуватив Вірменію в провокації, повідомивши, що вірменські військові відкрили вогонь з артилерійських установок.

    Реклама на dsnews.ua