• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Українці отримали право самостійно обирати постачальника газу

Реклама на dsnews.ua

З 1 липня в Україні спрощується процедура зміни постачальника газу для населення

Про це повідомив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає "ДС".

За його словами, з липня "споживач газу зможе змінювати постачальника в один клік: достатньо відправити новому постачальнику заяву-приєднання".

"Все інше за вас зробить новий постачальник за допомогою сучасних інформаційних технологій", - написав Коболєв у себе в Facebook.

Він підкреслив, що до впровадження змін процес міг тягнутися місяцями. З новими правилами можна змінити постачальника протягом трьох днів.

У новому рішенні регулятора були усунені такі вимоги для зміни постачальника, як отримання письмової довідки про відсутність боргу або складання акта звірки розрахунків, або ж складання графіка погашення заборгованості перед постачальником. Разом з тим споживач повинен самостійно заявити, що у нього немає боргів за газ.

Як повідомлялося, 10 червня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ) прийняла рішення, яким спрощується процедура зміни постачальника газу для побутових споживачів. Зокрема, зміни внесені в Кодекс газотранспортної системи, Кодекс газорозподільних систем, Правила постачання природного газу та Типовий договір на постачання природного газу побутовим споживачам.

    Реклама на dsnews.ua