• USD 41.2
  • EUR 44.8
  • GBP 53.2
Спецпроєкти

Україну очікує "позитивна відповідь" щодо Patriot на саміті НАТО, — посол США

На саміті НАТО у Вашингтоні Україну чекають позитивні новини щодо протиповітряної оборони, зокрема систем Patriot

Patriot
Україну очікує "позитивна відповідь" щодо Patriot на саміті НАТО / Генеральний штаб ЗСУ
Реклама на dsnews.ua

Про це під час онлайн-дискусії Foreign Policy "НАТО в новій ері" заявила посол США при НАТО Джуліанна Сміт, передає "ДС" з посиланням на "Голос Америки".

"Будуть свіжі новини щодо ППО. Українці у квітні попросили в НАТО 7 систем Patriot. І ми маємо дуже позитивну відповідь щодо цього, яка надійде найближчими днями", — зазначила вона.

За словами Сміт, у Вашингтоні "буде великий тиждень". Посол закликала стежити, серед іншого, за "конкретними оголошеннями, які будуть надходити для України, для союзників по НАТО, новинами про оборонне виробництво, про стійкість, про кібербезпеку".

Джуліанна Сміт додала, що президент України Володимир Зеленський під час саміту "відчує стійку відданість Україні" з боку НАТО.

"У нас буде фінансове зобов'язання, згідно з яким і Україна, і Москва дуже чітко зрозуміють, що ми, трансатлантичні партнери, нікуди не відступимо. Як ви знаєте, Путін передбачав, що ми всі відвернемося. Нас це не відволікає. Ми зосереджені на питанні України та збираємося дотримуватися обраного курсу, тож стежте за оголошеннями фінансових зобов'язань", — сказала дипломатка.

Також, за її словами, під час саміту для України підготують "міст до членства".

"Що це означає? Це означає, що альянс оголосить про те, що він візьме на себе роль координатора допомоги, яка надходить в Україну, а також навчання українських сил, яке ми всі зараз проводимо", — пояснила Сміт.

Зокрема, НАТО планує призначити нового високого представника в Києві, "який допоможе керувати роботою, яку НАТО проводить з українцями щодо таких речей, як модернізація, сумісність, стандартизація".

Водночас посол підтвердила, що НАТО не надасть Україні запрошення "приєднатися зараз, у липні 2024 року".

Як писала "ДС", у проєкті тексту спільного комюніке, яке буде ухвалено за підсумками саміту НАТО у Вашингтоні, шлях України до вступу називають "незворотнім", стверджують ЗМІ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua