• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Українці вважають, що Зеленський веде країну "не туди", але вперто вірять йому, — опитування

Дві третини українців вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, при цьому половина населення країни продовжує довіряти президенту Володимиру Зеленському, який очолює рейтинг довіри до політиків

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", інформує "ДС".

Згідно з даними опитування, 68% українців вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, 22% — в правильному. 10% — не визначились. У порівнянні з березнем ситуація в цьому показнику не змінилася.

При цьому президент Володимир Зеленський очолює рейтинг довіри до політиків — йому довіряють 45% опитаних, не довіряють — 52%.

Спікеру Верховної ради Дмитру Разумкова довіряють 32%, не довіряють — 35%, не знають його — 29%. Лідеру "Батьківщини" Юлії Тимошенко довіряють 30%, не довіряють — 68%. П'ятому президенту України Петру Порошенку довіряють 25%, не довіряють — 74%. Співголові проросійської партії ОПЗЖ Юрію Бойку довіряють 24%, не довіряють — 59%, не знають його — 14%. Прем'єр-міністру Денису Шмигалю довіряють 17%, не довіряють — 50%, майже третина не чули про такого. Куму російського лідера Путіна Віктору Медведчуку довіряють 16%, не довіряють — 71%, не знають його — 11%.

Зеленський також очолює президентський рейтинг: якби вибори відбулися найближчим часом, то його підтримали б 24,9% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором. За Порошенка проголосували б 13,1%, Тимошенко — 12,1%. Бойка — 11,9%, Смешка — 6,8%, Гройсмана — 5,1%, Ляшка — 4,9%, Разумкова — 4,8%, Мураєва — 4,6%, Садового — 2,6%, Яценюка — 2,2%, Тягнибока — 1,8%, Рудик — 0,4%.

"Моделювання другого туру президентських виборів дало наступні результати: Зеленський перемагає у всіх можливих варіантах з найближчими опонентами, при цьому близько третини виборців висловили неготовність прийти на вибори або вагалися з відповіддю", — заявили в "Рейтингу".

Серед тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором результати наступні: в парі Зеленський проти Порошенка результат 64% на 36% на користь чинного глави держави. У парі Зеленський проти Тимошенко — 57% на 43%, в парі Зеленський проти Бойко — 67% на 33%.

Опитування було проведено 6-7 квітня 2021 року серед населення України у віці від 18 років і старше у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2500 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua