• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна і Туреччина мають перезавантажити довготривалі переговори щодо ЗВТ, – Петрашко

Реклама на dsnews.ua

Україна та Туреччина мають на меті перезавантажити довготривалі переговори та віднайти взаємовигідне рішення щодо зони вільної торгівлі (ЗВТ)

Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко за підсумками телефонної розмови з міністром торгівлі Туреччини Рухсар Пекджан, інформує "ДС".

"Україна і Туреччина мають тісні економічні зв’язки та активний двосторонній діалог. Сьогодні наша мета – перезавантажити довготривалі переговори та віднайти взаємовигідне рішення для укладання Угоди про вільну торгівлю. Переконаний, це дасть поштовх до реалізації нашої амбітної цілі — збільшення торговельного обороту до 10 млрд дол. США", — сказав Петрашко, слова якого наводить пресслужба відомства.

Одним з важливих питань під час розмови стало обговорення підняття тарифів Туреччиною в межах її можливостей у СОТ та негативний вплив такого кроку на українські компанії.

Зазначається, що сторони погодились, що одним з варіантів врегулювання ситуації є спільне напрацювання оптимальної тарифної пропозиції та укладення Угоди про вільну торгівлю.

Міністри домовилися, що найближчим часом торговий представник України та заступник міністра Тарас Качка відвідає Анкару для комплексних консультацій з перемовником з турецького боку. Також було ухвалено рішення щодо проведення офіційних переговорів "для знаходження комплексного розвʼязання проблем двосторонньої торгівлі у межах майбутньої ЗВТ".

Як повідомлялося, раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба допустив можливість підписання угоди про зону вільної торгівлі з Туреччиною цього року. Переговори щодо укладення угоди про ЗВТ тривають між експертами двох країн на рівні торговельних представників і Мінекономіки.

    Реклама на dsnews.ua