• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна і Євросоюз підпишуть "промисловий безвіз" для низки товарів

Реклама на dsnews.ua

Україна і Європейський союз домовилися підписати Угоду АССА ("промисловий безвіз") по деяких видах продукції з доданою вартістю, включаючи електрообладнання, машини і механізми

Про це заявила віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанишина, виступаючи на першій щорічній міжнародній конференції "Україна: інвестиційна гавань в часи змін", передає "ДС".

"Зокрема, ми домовилися про підписання Угоди АССА, так званого "промислового безвізу", по деяких видах продукції з доданою вартістю — це низьковольтне устаткування, електромагнітне обладнання, машини і механізми", — сказала Стефанишина.

Українська продукція, яка підпадає під ці категорії, отримавши сертифікат українського органу ринкового нагляду, буде мати безперешкодний доступ на ринок ЄС.

Вона нагадала, що з 1 січня 2021 року відкривається можливість переглянути умови торгівлі з ЄС в напрямку лібералізації. Українські підприємці вважають найбільш проблемними питаннями подвійну сертифікацію, високий рівень конкуренції в ЄС та неможливість потрапити на ринки.

Нагадаємо, раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль заявив, що українська сторона активно обговорює з ЄС питання промислового безвізу, угоду про Спільний авіаційний простір і приєднання України до європейської енергетичної мережі ENTSO-E.

    Реклама на dsnews.ua