• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Україна, Молдова та Грузія висловилися за тіснішу інтеграцію з ЄС через Східне партнерство

Реклама на dsnews.ua

Україна, Молдова і Грузія заявили, що формат Східного партнерства має відповідним чином враховувати євроінтеграційні устремління трьох держав

Про це йдеться в листі глав МЗС трьох країн про спільне стратегічне бачення подальшого розвитку Східного партнерства, який вони направили главі дипломатії ЄС Жозепу Боррелю, комісару ЄС з питань сусідства та розширення Оліверу Варгеї і міністрам закордонних справ держав-членів, передає "ДС" з посиланням на МЗС України.

"Відкриття нових горизонтів співпраці для найбільш зацікавлених і відданих європейському вектору розвитку держав-партнерів буде сприяти їх більш тісному політичному, економічному і секторальному зближенню з ЄС. Адаптація Східного партнерства до нових реалій і потреб його держав-учасників необхідна для зміцнення трансформаційного потенціалу цієї ініціативи і стабільності в регіоні", — зазначено в повідомленні.

У листі окреслені пріоритети трьох держав в рамках Східного партнерства, що включають інтеграцію у внутрішній ринок ЄС, зближення з ЄС в сферах транспорту, енергетики, цифрового ринку, зеленої економіки, охорону здоровʼя і посилення співпраці в сфері безпеки.

Міністри повідомили про намір посилити координацію з підготовки до саміту Східного партнерства у 2021 році і формування нового пакета його завдань і цілей.

Глави МЗС підкреслили, що диференційований підхід України, Грузії і Молдови не заперечує відданості цілісності та відкритості Східного партнерства, визнання важливого стратегічного значення ініціативи для всіх шести держав-учасників і регіону в цілому.

Програма "Східне партнерство" була заснована в 2009 році. Її заявлена мета — розвиток інтеграційних звʼязків Євросоюзу з шістьма пострадянськими державами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.

Нагадаємо, раніше Жозеп Боррель заявив, що Євросоюзу необхідна ініціатива "Східне партнерство", оскільки вона сприяє стабільності і безпеці.

    Реклама на dsnews.ua