• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна може не виконувати Мінські угоди, — Арестович

Реклама на dsnews.ua

Виконання Мінських угод є добровільним, оскільки це політичні домовленості, які не несуть міжнародних зобов'язань

Про це заявив радник української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Мінські домовленості, як і весь корпус домовленостей, там їх шість штук, і Мінських тільки три з них, — це політичні домовленості. Політичні домовленості існують до тих пір, поки обидві сторони хочуть їх виконувати добровільно. Чи є добра воля у Росії — це питання, вона кульгає трохи. Але, все-таки переговори тривають", — сказав радник.

Арестович зазначив, що ці угоди з точки зору міжнародного права не несуть ніяких зобовʼязань.

"У них немає обовʼязкового в міжнародному відношенні характеру, хоча Росія хоче представити справу саме так, що це нібито рішення ООН. Вони не всі підписані західними партнерами, майже жоден, тільки комплекс Мінських заходів, і його погодила ООН", — сказав він.

Проте за словами Арестовича, на даний момент Мінські домовленості — єдиний переговорний інструмент.

"Мінські домовленості — це частина Нормандських, вони всередині, не окремо, це не паралельний процес. Чому вважається, що їх потрібно виконувати? Тому що хочуть зупинити війну принаймні три сторони з чотирьох. І ці домовленості — єдине, що існує, багато хто використовує слово "безальтернативні", я так не вважаю, але вони єдині, які поки існують. Тільки добра воля змушує нас їх виконувати, вони необовʼязкові. Питання в наявності доброї волі Росії", — сказав Арестович.

Як повідомляла "ДС", в українській делегації в Тристоронній контактній групі заявили, що виконання домовленостей лідерів "нормандської четвірки" і Мінських домовленостей залишаються для України основою політико-дипломатичного врегулювання конфлікту на Донбасі.

    Реклама на dsnews.ua