• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна не купуватиме російський газ на невигідних умовах заради транзиту, — Вітренко про заяву "Газпрому"

Російський "Газпром" заявив, що готовий транспортувати газ через Україну після 2024 року "за ринковими цінами". Український "Нафтогаз" відповів, що зберігати транзит в обмін на невигідні закупівлі російського газу Україна не буде

Реклама на dsnews.ua

Глава "Газпрому" Олексій Міллер в четвер заявив, що компанія готова транспортувати газ через Україну після 2024 року "на ринкових умовах і за ринковими цінами", передає "ДС" з посиланням на російський "Интерфакс".

Міллер заявив, що для збільшення закупівель російського газу "Газпром" готовий навіть збільшити обсяги транзиту через Україну. За його словами, "Газпром" нібито завжди підходив до "Північного потоку 2" як до економічного проєкту. Також він заявив, що мета нової труби — забезпечити "надійність, стабільність і диверсифікацію поставок газу" на ринок Євросоюзу, а також "зниження вартості газу".

У відповідь на заяву Міллера голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко заявив, що пропозиції РФ щодо збереження транзиту через Україну в обмін на невигідні закупівлі російського газу для нашої країни є неприйнятними, повідомляє пресслужба "Нафтогазу".

"По-перше, це (заяву керівника "Газпрому" Олексія Міллера) можна поєднати з попередніми заявами Путіна, які фактично полягають у тому, що вони хочуть, щоб Україна напряму домовлялася з Росією. Але ці домовленості, і Путін натякав на це прямо, включали й імпорт російського газу. І так завжди було, що росіяни наполягали, щоб ми купували багато російського газу за ціною, яка є значно вищою за ринкову. І наслідком усього цього було те, що ми в середньому сплачували на $5 млрд більше за російський газ, ніж ми отримували за транзит".

"Ось таке продовження транзиту, коли Україна ще має доплачувати Росії, нам не потрібне. Ми зараз витрачаємо менше на весь імпортований газ, ніж отримуємо за транзит. Зараз Україна в плюсі, ми отримуємо гроші в держбюджет. Якісь домовленості, які призводять до того, що гроші з України йдуть до Росії, нам не потрібні", — сказав Вітренко.

 

У свою чергу, "Газпром" у відповідь на заяву Вітренка наголосив, що не пропонував Україні купувати російський газ.

"Звертаємо увагу, що ніхто не пропонував Україні купувати російський газ. Коментар голови правління "Газпрому" Олексія Міллера адресований нашим партнерам з країн ЄС, в першу чергу – німецьким.

Йдеться про обсяги транзиту через Україну після 2024 року відповідно до нових обсягів закупівель російського газу компаніями країн ЄС за новими контрактами. І про те, що нас у звʼязку з цим, в тому числі, турбує питання декарбонізації економіки Європейського Союзу", — завили у "Газпромі".

Нагадаємо, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков раніше заявив, що Росія готова обговорювати продовження транзиту газу через Україну після закінчення поточного контракту, який розрахований до кінця 2024 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua