• USD 27.1
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Україна очікує, що Міжнародний кримінальний суд покарає Росію за злочини в України

В Офісі генпрокурора сподіваються на успішну співпрацю з новим прокурором Міжнародного кримінального суду, якого обрали напередодні, та відкриття повноцінного розслідування щодо злочинів РФ на території України

Реклама на dsnews.ua

Про це у коментарі "Європейській правді" сказав заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов, передає "ДС".

12 лютого країни-учасниці Міжнародного кримінального суду обрали наступним прокурором Каріна Хана, який заступить на цій посаді Фату Бенсуда з 16 червня 2021 року. 

 "Сподіваюся на подальшу взаємодію та спільну роботу по ситуації в Україні та відкриття повноцінного розслідування воєнних злочинів і злочинів проти людяності в умовах збройного конфлікту між Україною та РФ", — зазначив Гюндуз Мамедов.

Він зауважив, що в Офісі генерального прокурора роблять усе можливе для притягнення Росії до відповідальності за її агресію, у тому числі в міжнародних судах, та нагадав, що суд після попереднього розслідування визнав, що на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу вчиняються воєнні злочини та злочини проти людяності. 

"Ми продовжуємо збирати докази і вже найближчим часом передамо до Офісу Прокурора МКС чергове інформаційне повідомлення щодо грубих порушень прав журналістів на окупованому півострові",- додав Гюндуз Мамедов.

Нагадаємо, 14 грудня Міжнародний кримінальний суд оприлюднив новий звіт про ситуацію в окупованому Криму та на Донбасі на основі попереднього аналізу. Зокрема, було встановлено, що в Криму до і під час окупації Росією були здійснені такі злочини, як депортації, вбивства, тортури, викрадення, примус до служби в армії країни-окупанта та інші.

На Донеччині прокуратура МКС зафіксувала умисні вбивства, завдання ударів по цивільним обʼєктам, зґвалтування та інші форми сексуального насильства.

Прокуратура МКС заявляє про наявність підстав порушити справи по зазначеним подіям, оскільки національні слідчі органи України та Росії не діють або не можуть покарати винних. При цьому Росія зовсім відмовилася відповідати на запити Міжнародного кримінального суду.

Крім того, повідомлялось, що для розслідування військових злочинів на Донбасі та в Криму можуть відкрити представництво прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) в Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua