• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Україна окупувала Україну": Росія знову несла пропагандистську маячню у Радбезі ООН

На засіданні Радбезу ООН у четвер, 11 січня, Росія закидала новими звинуваченнями українську делегацію

Зала Радбезу ООН
Зала Радбезу ООН / Patrick Gruban
Реклама на dsnews.ua

Київ з союзниками звинуватив Москву в блокуванні мирного процесу на Донбасі, на що представник окупантів заявив: "Україна окупувала Україну і веде війну на своїй власній території", передає "ДС" з посиланням на Лігу.

Відзначається, що даний наратив не змінюється з 2014 року.

Представник ФРН Крістоф Хойсген нагадав про те, як Кремль бреше про трагедію рейса МН17, як тривало захоплення Дебальцевого вже після укладення угод, як РФ не відвела важке озброєння, як 94% всіх інцидентів доступу ОБСЄ на сході пов'язані з блокуванням з боку окупантів, як Москва видає паспорти РФ на Донбасі, як вона порушила Будапештський меморандум.

"Замість того, щоб намагатися надати легітимність маріонеткам, вам слід зосередитися на виконанні своєї роботи. Краще б, нарешті, відкрити КПВВ "Золоте" і "Щастя", а не розповідати тут фантастичні історії", — звернувся посол ФРН до постпреда РФ в ООН Василя Небензы.

Росіянин у відповідь на це заявив, що "Росія не брала на себе зобов'язання примушувати частину України залишатися в її складі проти волі місцевого населення", а також назвав ФРН і Францію "співучасниками творяться Києвом злочинів проти населення Донбасу".

У заяві представника США Родні Хантера сказано, що "Росія за останній рік активізувала свої зусилля з дестабілізації України і підриву суверенітету України", і що "санкції у відповідь на її агресію залишаться в силі до тих пір, поки вона не змінить курс".

Глава делегації США Рід Такер закликав Росію вивести війська з України, припинити підтримку бойовиків і виконати зобов'язання за угодами.

У спільній заяві Естонії, Франції, Ірландії, Бельгії, Німеччини, Норвегії та Британії йдеться про те, що країни "стурбовані збільшенням числа порушень режиму припинення вогню з листопада". Вони закликали РФ "негайно припинити розпалювання конфлікту і надавати фінансово-військову підтримку" бойовикам.

Заступник генсека ООН з політичних питань Розмарі ДіКарло заявила, що "якщо переговори зайдуть в безвихідь, існує реальний ризик погіршення ситуації".

Нагадаємо, глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Росія ініціювала засідання Ради безпеки ООН, щоб продемонструвати, що нібито виконує Мінські угоди, а Україна — ні.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua