• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Україна отримала від США ще майже 190 тисяч доз вакцини Pfizer (ФОТО)

У неділю, 29 серпня, до України прибула чергова партія COVID-вакцини Pfizer-BioNTech від уряду Сполучених Штатів Америки

Реклама на dsnews.ua

Партію вакцини в розмірі 188 370 доз допоміг доставити Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), передає "ДС" з посиланням на прес-службу ЮНІСЕФ.

"Ці дози разом із розчинником для розведення вакцини надаються Україні урядом США через ініціативу COVAX в рамках глобальних заходів щодо забезпечення справедливого та рівного доступу до безпечних та ефективних вакцин проти COVID-19 для всіх країн світу", — заявили в ЮНІСЕФ.

Нова партія вакцини Pfizer-BioNTech буде використана для щеплення українців у центрах масової вакцинації та для імунізації організованих колективів.

"До кінця 2021 року, як очікується, Україна має отримати достатню кількість вакцин різних виробників, щоб захистити до 20% населення від COVID в рамках ініціативи", — додали в організації.

"Сполучені Штати віддані глобальній боротьбі з COVID-19, і ми пишаємося співпрацею з Україною задля розширення доступу до якісних та схвалених вакцин від COVID-19 по всій країні", — зазначила тимчасова повірена у справах США Крістіна Квін.

Після прибуття в липні 2021 року вакцини Moderna, які були передані Сполученими Штатами Україні, ця партія збільшує загальну кількість доз вакцини від COVID-19, які США надали Україні на сьогодні до 2,2 мільйонів доз.

Ці 188 370 доз вакцини Pfizer для України є однією з перших поставок у рамках зобов'язань США надати 500 мільйонів доз вакцини Pfizer Глобальному альянсу із вакцин та імунізації (GAVI) для розповсюдження через ініціативу COVAX. Очікується, що в найближчі тижні та місяці в рамках глобальних зобов'язань США, в Україну надійде більше партій вакцин, отже Україна стає краще підготовленою до боротьби з пандемією.

У посольстві США нагадали, що за останній рік уряд США надав понад $55 мільйонів на допомогу Україні у боротьбі з коронавірусом.

Нагадаємо, Німеччина напередодні візиту канцлера Ангели Меркель також передала Україні 1,5 мільйона доз вакцини AstraZeneca. Також Австрія передасть Україні 500 тисяч доз вакцини від коронавірусу виробництва компанії AstraZeneca.

Додамо, що МОЗ розриває контракт з індійською компанією на поставку COVID-вакцин з Індії — 1,5 млн доз препарату CoviShield і 10 млн Novavax.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua