• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Україна підтримала висилку російських дипломатів з Чехії

Україна солідарна із владою Чехії, яка вирішила вислати з країни 18 російських дипломатів через причетність ГРУ до вибухів на військових складах у Врбетіце

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив у Twitter міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС".

 «Україна підтримує дії Чехії у відповідь на підтверджену правоохоронцями причетності Росії до вибухів на складах озброєнь 2014 року, які призвели до людських жертв. Ми в Україні дуже добре знаємо зловмисні методи РФ. Такі злочини не повинні залишатися без покарання», — підкреслив Кулеба.

Ввечері 17 квітня на терміново зібраній прес-конференції керівництво чеського уряду офіційно звинуватило Росію в організації диверсії. Йдеться про вибух, що стався ще 16 жовтня 2014 року на військових складах та призвів до численних руйнувань і загибелі двох місцевих жителів. За словами чеського прем’єра Андрея Бабіша, є обґрунтована підозра у причетності до вибуху складів боєприпасів офіцерів російської спецслужби ГРУ.

За даними чеських ЗМІ, диверсія була здійснена найімовірніше для зриву постачання зброї, у тому числі для України.

Вчора за причетність до диверсій на території Чехії чеська поліція оголосила в розшук громадян Росії Олександра Петрова та Руслана Боширова, яких також підозрюють в отруєнні Скрипалів у Великій Британії. У звʼязку із ситуацією Чехія також висилає 18 російських дипломатів з країни, яких підозрюють у шпигунстві на користь спецслужб Російської Федерації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua