• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Ще одна європейська країна висилає російських дипломатів

Чехія висилає 18 російських дипломатів з країни, яких підозрюють у шпигунстві на користь спецслужб Російської Федерації

Прапор Чехії
Прапор Чехії
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віцепремʼєр-міністр, міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек, передає "ДС" з посиланням на "Чеське радіо".

Я як міністр закордонних справ Чехії ухвалив рішення вислати всіх співробітників російського посольства в Празі, які були нашими спецслужбами чітко визначені як офіцери російських спецслужб СЗР і ГРУ. Протягом 48 годин Чехію повинні покинути 18 співробітників російського посольства", — сказав він.

Як зазначив премʼєр-міністр Чехії Андрій Бабиш, є докази того, що офіцери російського ГРУ причетні до вибуху складу боєприпасів у селищі Врбетице в 2014 році.

Нагадаємо, вранці 17 квітня стало відомо, що український консул Олександр Сосонюк був затриманий у російському місті Санкт-Петербург. Його на кілька годин затримала ФСБ нібито "при отриманні інформації закритого характеру в ході зустрічі з громадянином РФ". Згодом в МЗС України повідомили, що дипломат звільнений і вже знаходиться на території консульства.

Пізніше стало відомо, що український консул повинен покинути Росію до 22 квітня. В якості дзеркальної відповіді на незаконні дії Москви Україна висилає старшого дипломата посольства Російської Федерації в Києві.

Раніше російських дипломатів вислали США, Польща та Болгарія.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua