• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна почала санкційний процес щодо Нікарагуа через консульство в Криму

Реклама на dsnews.ua

МЗС України висловило протест через незаконний та непогоджений візит посла Нікарагуа в РФ Альби Асусени Торрес до окупованого Криму для вручення "почесному консулу Нікарагуа в РФ" Олегу Бєлавєнцеву консульського патенту

Про це йдеться у заяві, опублікованій сьогодні на сайті зовнішньополітичного відомства України, інформує "ДС".

Дипломати підкреслили, що це є грубим порушенням законодавства України і міжнародного права, зокрема резолюцій Генеральної асамблеї ООН 68/262 "Територіальна цілісність України", 71/205, 72/190, 73/263 та 74/168 "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м.Севастополь, Україна", 73/194 та 74/17 "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь, Україна, а також частин Чорного й Азовського морів".

"Ця дія вважається нашою державою нікчемною і розглядається як відверто недружній крок з боку Нікарагуа щодо України, який сприяє агресії Російської Федерації та її спробі анексії невід’ємної частини території України, якими є Автономна Республіка Крим та місто Севастополь", — зазначили в МЗС України.

Там нагадали, що відповідно до законодавства України, в’їзд іноземців та осіб без громадянства на тимчасово окуповану територію та виїзд з неї здійснюється через територію України, а будь-які органи, їхні посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їхня діяльність вважаються незаконними, якщо вони створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України.

У заяві зазначається, що Міністерство закордонних справ України неодноразово попереджало нікарагуанську сторону про неприпустимість дій, які порушують суверенітет і територіальну цілісність нашої держави.

"Українська сторона розпочала процес застосування санкційних заходів відповідно до законодавства України і вживатиме надалі усі необхідні дії, передбачені законами України і нормами міжнародного права, для захисту суверенітету і територіальної цілісності нашої держави", — застерегли українські дипломати.

Нагадаємо, раніше російські ЗМІ повідомили, що в анексованому Росією Криму відкриється перше іноземне представництво – почесне консульство Нікарагуа. Посол Нікарагуа у Росії Альба Торрес вже прибула на окупований півострів. При цьому посаду почесного консула отримав учасник російської анексії Криму Олег Бєлавєнцев, якого в Україні, за даними ЗМІ, заочно засуджено до 13 років в’язниці за участь в анексії півострова.

    Реклама на dsnews.ua