• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Україна прагне в Центр кібероборони НАТО: подала запит на вступ

Україна подала офіційний запит на вступ в Об'єднаний центр передових технологій із кібероборони НАТО (NATO Cooperative Cyber ​​Defence Centre of Excellence), який базується в Таллінні

Логотип НАТО
Логотип НАТО / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві на сайті Ради національної безпеки і оборони, передає "ДС".

Напередодні в Естонію приїжджала делегація Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО. Під час зустрічі з державним секретарем Міністерства оборони Естонії Кусті Салма сторони обговорили шляхи поглиблення практичного співробітництва між Україною та Естонією в сфері кібербезпеки.

"Зокрема сторони обмінялися думками щодо перспектив залучення України до роботи Об'єднаного центру передових технологій із кібероборони НАТО (CCDCOE). Від імені секретаря РНБО України Олексія Данилова українська сторона виступила з офіційним запитом на приєднання до CCDCOE", — йдеться в заяві.

В РНБО зазначили, що залучення України до роботи CCDCOE може стати важливим кроком на шляху до повноправного членства в НАТО.

Центр має акредитацію НАТО — формально не входячи в командну структуру, він має великий вплив на дії Альянсу в сфері кіберзахисту. Центр заснували сім країн, а сьогодні він налічує 20 учасників — 17 членів НАТО і три країни-партнери.

Унікальність центру полягає в тому, що там разом працюють військові, цивільні, представники уряду. Робота центру сфокусована на трьох основних напрямках: дослідження, тренування і навчання.

Нагадаємо, в середу, 4 серпня, Кабінет міністрів схвалив Стратегію енергетичної безпеки України, яка визначає основні загрози в цій сфері. Одними з основних в документі названі кіберзагрози

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua