• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Україна представила в ОБСЄ Кримську платформу

Перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова під час он-лайн брифінгу для делегацій країн-членів ОБСЄ представила ініціативу "Кримська платформа"

Реклама на dsnews.ua

У брифінгу Україну представляли також постійний представник президента в Криму Антон Кориневич і заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Анатолій Петренко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міністерства закордонних справ.

"Дуже важливо спільно шукати відповіді на весь комплекс наслідків тимчасової окупації Криму і тримати цю проблему в постійному полі зору міжнародної спільноти", — підкреслила Джапарова.

Перший заступник міністра представила мету, структуру і плани роботи Кримської платформи, закликала держави-учасниці ОБСЄ взяти активну участь в її діяльності і інавгураційному саміті 23 серпня 2021 року.

Антон Кориневич, зі свого боку, звернув увагу на масштабні порушення прав людини і основних свобод російською окупаційною владою півострова.

Петренко представив факти, що підтверджують триваючу мілітаризацію Росією Криму та Чорноморсько-Азовського регіону, що несе в собі загрозу для всього простору ОБСЄ.

Іноземні партнери підтвердили непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України в рамках її міжнародно визнаних кордонів, рішуче засудили порушення прав людини в Криму, його мілітаризацію, а також просування Росією дезінформації з метою приховування негативних наслідків окупації.

Як повідомляла "ДС", 26 лютого президент Володимир Зеленський заявив, що підписав указ про заходи, спрямовані на деокупацію і реінтеграцію Кримського півострова.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua