• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Україна продовжує відповідати критеріям безвізового режиму з ЄС, – заява Єврокомісії

Реклама на dsnews.ua

У Європейській комісії зазначають, що Україна продовжує відповідати критеріям, необхідним для функціонування безвізового режиму з Європейським Союзом

Про це йдеться у доповіді Єврокомісії, оприлюдненій сьогодні у Брюсселі, повідомляє "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

У доповіді йшлося про оцінку виконання вимог, необхідних для лібералізації візового режиму з країнами Східного партнерства — Україною, Грузією і Молдовою, а також Албанією, Боснією і Герцеговиною, Чорногорією, Північною Македонією і Сербією.

"У доповіді зроблено висновок про те, що відповідні країни продовжують виконувати вимоги лібералізації візового режиму і що безвізове переміщення продовжує давати позитивні економічні, соціальні й культурні вигоди державам — членам ЄС і країнам-партнерам", — зазначають у Єврокомісії.

Коментуючи доповідь, віце-президент з питань просування європейського способу життя Маргарітіс Схінас назвав безвізовий режим із Західними Балканами та країнами Східного партнерства "великим досягненням".

"Проте безвізовий режим повʼязаний із зобовʼязаннями, й потрібні постійні зусилля для припинення незаконної міграції, боротьби з корупцією і організованою злочинністю. Ми розраховуємо на те, що наші партнери й надалі досягатимуть прогресу в цих сферах, щоб забезпечити безвізовий режим у наших спільних інтересах", — додав Схінас.

Комісар у внутрішніх справах Ілва Йоханссон заявила, що лібералізація візового режиму — потужний інструмент для просування реформ, зокрема, у сфері правосуддя і безпеки.

"За минулі роки ми побачили значний прогрес безвізових партнерів, що зміцнює наші звʼязки. Для збереження цих досягнень потрібні постійні зусилля", — каже Йоханссон.

Як повідомляла "ДС", протягом минулого року кількість відмов громадянам України у вʼїзді до Шенгенської зони у 2019 році зросла на чверть.

    Реклама на dsnews.ua