• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Україна пустить безкоштовні міні-шатли на КПВВ на Донбасі і в Криму, — Резніков

Кабінет міністрів прийняв рішення про запуск соціального транспорту для українців, які перетинають адміністративний кордон з окупованим Кримом та КПВВ на лінії розмежування з територіями Донбасу, підконтрольними російським бойовикам

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віце-премʼєр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Ми отримали дозвіл змінити порядок використання коштів і тепер зможемо провести тендерні закупівлі та забезпечити транспортний сервіс для людей, які перетинають КПВВ. Справа в тому, що від самого КПВВ далі йде режимна зона, яка закінчується крапкою "нуль" (така умовна назва). І ось цю відстань від КПВВ до "нуля" люди повинні переходити пішки (крім тих КПВВ, де можна проїжджати на автотранспорті). Для літніх людей, а їх найчастіше велика кількість перетинає КПВВ, це важко, особливо в спеку або в мороз", — розповів Резніков.

Це буде міні-шатл, який має курсувати туди-назад і підвозити людей з речами, уточнив він.

"Для людей послуга буде безкоштовною. Тобто держава бере на себе соціальну відповідальність.Через фінансування з держбюджету наше міністерство реалізує цю закупівлю на тендерних процедурах, і перевізники будуть це робити для людей безкоштовно, а їм оплачувати їхні послуги буде держава", — повідомив Резніков.

За інформацією міністра, до пандемії, в 2019 році, на всіх КПВВ було близько 15 млн перетинів (не людей, а саме перетинів) за рік, з них 3,5 млн — це адміністративний кордон з Кримом в Херсонській області, і відповідно, 11,5 млн — це лінія зіткнення в Донецькій і Луганській областях. Тобто, в середньому, 10 тис. осіб — на одному КПВВ.

Як повідомляла "ДС", Україна посилила правила вʼїзду в країну через КПВВ на адміністративному кордоні з Кримом і лінії розмежування на Донбасі через погіршення ситуації з коронавірусом.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua