• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Україна разом з Грузією і Молдовою заснувала "Асоційоване тріо"

Глави МЗС України, Грузії і Молдови Дмитро Кулеба, Давид Залкаліані і Ауреліу Чокой відповідно підписали тристоронній меморандум про початок посиленого співробітництва з питань європейської інтеграції "Асоційоване тріо".

Зліва направо: Давид Залкаліані, Дмитро Кулеба, Ауреліу Чокой
Зліва направо: Давид Залкаліані, Дмитро Кулеба, Ауреліу Чокой / twitter.com/DmytroKuleba
Реклама на dsnews.ua

Про це Дмитро Кулеба сказав в заяві для преси після підписання меморандуму в Києві в понеділок, передає "ДС" з посиланням на Дзеркало тижня.

"Асоційоване тріо — це наше повідомлення про те, що немає альтернативи європейської інтеграції для наших трьох країн-партнерів, і немає альтернативи також і для Європи, тому що вони повинні сприймати наші три країни як серйозний проект по забезпеченню миру і процвітання в Європі", — сказав глава українського МЗС.

За словами Кулеби, "Асоційоване тріо" допоможе Україні, Молдові та Грузії більш ефективно рухатися вперед по шляху євроінтеграції.

Ініціатива включає три основних елементи, а саме:

  • структурування консультацій з європейської інтеграції між трьома міністерствами закордонних справ;
  • залучення до діалогу з європейськими інституціями та членами ЄС;
  • координацію позицій країн в рамках Східного партнерства.

"Ми також демонструємо цим меморандумом, що Україна, Грузія і Молдова будуть активно працювати в напрямку європейської інтеграції, і ми разом будемо слідувати до успішних рішень в цьому напрямку", — акцентував Кулеба.

За словами глави МЗС України, "Асоційоване тріо" має зіграти важливу роль в тому, щоб підготувати наступну зустріч Східного партнерства.

"Україна, Грузія і Молдова вважають, що наші цілі на нашу руху в напрямку ЄС дуже амбітні і дуже важливі, і ми вважаємо, що нам треба поглиблювати наші відносини з країнами ЄС, і ми повинні переглянути всі наші відносини, і підкреслити ще раз, що наші європейські наміри будуть основним інтересом в роботі всіх наших партнерів ", — додав Кулеба.

Нагадаємо, Залкаліані і Чокой приїхали в Україну в понеділок, 17 травня, з робочим візитом. Ключовими темами переговорів в Києві стали євроінтеграція всіх трьох країн, пріоритети розвитку "Східного партнерства" та підготовка до його саміту, а також зміцнення регіональної безпеки.

    Реклама на dsnews.ua