• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Україна регулярно потрапляє у світові топи смертності від COVID-19: у МОЗ пояснили, чому

Україна не є лідером у світі за кількістю смертей від коронавірусу у перерахунку на кількість населення, хоч у світових топах вона і потрапляє у лідери за добовою смертністю

Україна регулярно потрапляє у світові топи після смерті від COVID-19
Україна регулярно потрапляє у світові топи після смерті від COVID-19 / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко, передає "ДС" із посиланням на "24 канал".

За його словами, в Україні було прийнято рішення включати в COVID-статистику не смерті внаслідок коронавірусної інфекції, а смерті людей, які хворіли на COVID-19.

"Без різниці, є епідемія чи ні, кожні шість хвилин трапляється інсульт. Імовірність того, що у людини, хворої на COVID-19 трапиться інсульт, величезна і людина помре від інсульту. Проте вона все одно у нас у статистику потраплятиме як летальний випадок людини, інфікованого коронавірусом," — заявив Ляшко.

Крім того, політик вказав на недосконалість добової статистики порівняно з підрахунком середнього показника смертності на 100 тисяч, що відбувається з часом.

"Надалі, коли ми будемо розраховувати смертність (показник на 100 тис. населення) або летальність (скільки летальних наслідків від усіх інфікованих) з'являтимуться дві величини: всього (смертей — ДС) та ті з них, де коронавірус призвів до летального результату", — пояснив міністр.

Як писала "ДС", станом на 8 грудня в Україні зафіксовано 9371 новий випадок коронавірусної хвороби, це на 716 більше, ніж напередодні. За даними МОЗ, за добу померли 450 людей.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua