• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Україна розраховує на підтримку Словенії у Раді ЄС

Україна розраховує на підтримку Словенії під час її головування в Раді Європейського Союзу в другій половині поточного року

Любляна
Любляна
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Словенія головуватиме в другому півріччі цього року в Європейському Союзі, тому, безумовно, значна частина розмови була присвячена європейським справам. Словенія є послідовним другом України, підтримує Україну на шляху європейської інтеграції, і тому ми розраховуємо, що в тих дискусіях, які відбуватимуться в ЄС про майбутнє Європи, голос України буде почутий", — сказав він на прес-конференції після переговорів із міністром закордонних справ Словенії Анже Логаром.

У свою чергу Логар зазначив, що представив Кулебі пріоритети головування його країни в Євросоюзі.

"У другій половині 2021 року ми візьмемо на себе управління ЄС. Тож я презентував моєму колезі наші пріоритети словенського головування в ЄС і наші головні цілі, яких ми хочемо досягти в другій половині 2021 року", — розповів він.

За словами Логара, Словенія та Україна мають дуже хороші відносини в двосторонній торгівлі, також є багато історій успіху у сфері інвестицій. Він наголосив, що Словенія відкрита до подальшої співпраці у цій галузі.

"З міністром ми обговорили навіть нашу співпрацю в часи після COVID-19, і я очікую відновлення прямого авіасполучення між Києвом і Любляною. Це, безумовно, пожвавить наші двосторонні відносини", — зазначив глава МЗС Словенії.

Як писала "ДС", президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволить створювати посольства за кордоном з резиденцією в Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua