• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Україна розраховує, що ЄС перегляне політику партнерства, — Стефанішина

Україна очікує, що Європейський Союз невдовзі перегляне політику сусідства, і цей перегляд стосуватиметься усіх країн Східної Європи

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу форуму.

"Ми очікуємо, що в 2022 році Європейський Союз започаткує перегляд політики сусідства, і цей перегляд стосуватиметься усіх країн Східної Європи; що буде вироблено конкретний новий формат співпраці для Грузії, України і Молдови, країн, які прагнуть членства. І ми очікуємо, що до 2027 року, коли Литва перебере головування в Раді ЄС, можна буде вийти на конкретні політичні рішення", — сказала вона.

Стефанішина зазначила, що Україна є першою країною Східної Європи, що розпочала діалог про прямий доступ до внутрішнього ринку Європейського Союзу.

"Йдеться про те, що країна з понад 40 мільйонами споживачів прагне приєднатися до ринку, де є 500 мільйонів споживачів. Це один з найбільших інтеграційних дискурсів, який було розпочато в останні роки з такими країнами Східної Європи, як Україна", — сказала віцепремʼєрка.

За її словами, Україна має покроковий підхід щодо інтеграції з ЄС.

"Ми добре рухаємося вперед у виконанні Угоди про асоціацію стосовно зближення законодавства, стосовно економічної інтеграції, використання економічного потенціалу двосторонніх відносин. Маємо добрий поступ щодо синхронізації політики та конвергенції сектора безпеки і оборони. Але спільно з Європейським Союзом ми серйозно відстаємо в питаннях вироблення нової стратегії ЄС щодо України", — сказала Стефанішина.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua