• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Україна сама знає, що вона має зробити для вступу в НАТО, — Білий дім

США підтримують прагнення України щодо вступу в НАТО, однак їй для цього потрібні реформи, про які в Києві добре знають

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві речниці Білого дому Дженніфер Псакі, на яку посилається "ДС".

За її словами, на червневому саміті НАТО члени Альянсу у спільній заяві підтвердили, що підтримують "право України обирати власну майбутню зовнішню політику, без втручання ззовні, в тому числі щодо прагнень України вступити до НАТО".

Водночас Псакі наголосила, що є кроки, які Україна для цього має виконати, і вона добре знає, які саме.

"Українцям потрібно зробити певні кроки, щоб відповідати вимогам членства в НАТО. Ми підтримуємо прагнення українського керівництва працювати саме в цьому напрямі. Ми підтримуємо зусилля будь-якого претендента, який хоче вступити в НАТО і який працює над досягненням цих цілей", — сказала речниця Білого дому.

Серед таких кроків, за її словами, зусилля щодо просування реформ, спрямованих на встановлення верховенства закону, модернізація оборонного сектору і нарощування економічного зростання.

На питання, чи може Вашингтон встановити терміни вступу України до НАТО, Псакі відповіла: "Думаю, важливо розуміти… що це не те рішення, яке приймають Сполучені Штати. Ми продовжуємо підтримувати і продовжуємо закликати до того, щоб двері в НАТО залишалися відчиненими для претендентів, коли вони будуть готові й в змозі виконати зобов’язання щодо членства та сприяти безпеці в євроатлантичному регіоні".

Як писала "ДС", президент США Джо Байден підтримав євроатлантичні прагнення України, а також суверенітет і територіальну цілісність нашої країни. Український гарант Володимир Зеленський, зі свого боку, хоче знати конкретні терміни вступу України до НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua