• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

"Україна стала впливовою": Кулеба анонсував зустріч лідерів Люблінського трикутника

Міністерство закордонних справ України планує проведення зустрічі лідерів країн-членів Люблінського трикутника (Україна, Польща, Литва)

mfa.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба, відкриваючи перший Український центральноєвропейський форум в Києві, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу зовнішньополітичного відомства.

"Україна повертає собі роль активної та впливової держави Центральної Європи. Україна завжди належала саме до цього регіону історично, політично та культурно. Наша ідентичність — центральноєвропейська", — заявив міністр.

Кулеба нагадав про створення за півтора роки низки нових форматів, спрямованих на зміцнення безпеки, свободи і процвітання України і регіону між Балтійським і Чорним морями.

Глава МЗС України розповів про плани провести саміт глав держав Люблінського трикутника.

"Нові альянси України є відповіддю на політичні та безпекові виклики у регіоні. Вони зміцнюють нашу національну безпеку та безпеку регіону вже сьогодні. Україна просуває проактивну зовнішню політику, як передбачено нашою стратегією зовнішньополітичної діяльності", — заявив Кулеба.

Як повідомляла "ДС", раніше премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час зустрічі зі своїм польським колегою Матеушем Моравецьким запропонував провести зустріч Люблінського трикутника в форматі глав урядів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua